image06 image07 image04 image03 image02

Bazalikum

Návrat zpátky k sobě.

AFRIKA


Více než 10 let se zabývám tancem západní Afriky (Guinea, Mali, Burkina Faso), který také vyučuji nejen v České republice. Studovala jsem u rodilých tanečníků Les Ballet du Mali, Les Ballet des Africaines, Koffi Koko, evropských lektorů Natascha Noack, Christa Flaig, Anett Hoffman a mnoho dalších. Zajímá mne především tradiční pojetí, slavnosti a rituály. Mou snahou je přiblížit a přizpůsobit tanec našim zvyklostem a potřebám tak, aby byl pro nás evropany přijatelný a uchopitelný. Tančím a hraji ve skupině Camara, jsem členkou mezinárodního uskupení CDC.

Na workshopech jde o zprostředkování zážitku z propojení pohybu s živou hudbou. K tanci hrají zkušení bubeníci a perkusisté, na tradiční basové bubny a djembe. Mým záměrem je probudit v lidech nadšení a radost z pohybu, uvědomit si své tělo a jeho možnosti. Odpočinout si psychicky a fyzicky setřást stres. Vyzkoušíte si rytmus s jednoduchými tanečními kroky, které zvládne každý. V kurzech jdeme více do hloubky, kde již můžeme pracovat s rytmem, koordinací, propojením pravé a levé mozkové hemisféry, dynamikou, prostorem a dalšími prvky. Učíme se tradiční písničky, tancovat "spolu" a rozšiřovat si pohybový rejstřík.

Pomocí tradičních afrických a jiných rytmů z celého světa se spojíme v proudu polyrytmu. Bubnování podporuje správnou koordinaci těla a funkce mozku, vnímavost okolí, koncentraci a harmonizaci myšlení. Je to nejjednodušší způsob, jak prožít pocit z hudby a hry na hudební nástroj. V procesu učení budeme prohlubovat své rytmické cítění, techniku hry rukama na buben djembe i paličkami na tradiční basové bubny, rytmický pohyb při hře na zvonce a chřestidla a hru ve skupině. Posílíme i své vědomí vlastního hlasu při zpěvu afrických lidových písní. Především se odreagujeme a užijeme si radost z hudby. Bubny jsou k zapůjčení.

Pokud Vás nabídka zaujala, napište nám: marcela@soro.cz.

africký tanec

AFRICKÝ TANEC

Workshopy
Kurzy
Vystoupení
Programy pro školy
Festivaly
Přednášky

bubnování

BUBNOVÁNÍ

Workshopy
Kurzy
Vystoupení
Programy pro školy
Festivaly
Přednášky

skupina Camara

CAMARA

Firemní akce
Teambuilding
Festivaly
Narozeniny
Vernisáže
Koncerty