image06 image07 image04 image03 image02

Bazalikum

Návrat zpátky k sobě.

esenciální oleje, esence, éreické oleje

Éterické nebo skutečné?

Naštěstí nám příroda poskytuje vše, co potřebujeme k životu. Z "přírodní lékárny" získáváme také esence a to již několik tisíc let. V malém množství se skrývá koncentrovaná síla.

Věřili by jste, jak univerzální použití esence mají? Poradí si se špínou v domácnosti (praní, čištění, úklid), vylepší ručně vyráběnou kosmetiku (šampóny, zábaly, mýdla, zubní pasty), zvyšují efekt masáží a koupelí, používají se v aromaterapii a báječně voní.

Ty správné esence se získávají pouze z částí rostlin (listy, květy, kůra...), bez přidání konzervantů, syntetických aromat apod. Nejčastějším způsobem výroby je parní destilace. Zahřátím se silice odpařují a zchlazením lehčí esencionální olej plave na hladině. Některé esence, např. růže, jsou velice drahé, protože k výrobě jedné 10-15 ml lahvičky se spotřebuje 70-100kg okvětních plátků. Jen z některých rostlin lze esence získat, jsou to ty, které mají siličnaté kanálky. Esence jsou těkavé aromatické tekutiny, které obsahují velké množství pro nás prospěšných látek. Obsahují to nejcennější, co rostlina má.

Hledejte jen esenciální oleje, které pochází z ověřených zdrojů (100% esence, s celým názvem rostliny a s uvedením země původu), oleje, které nejsou naředěné rostlinnými oleji či alkoholem a nastavované. Nezaměňujte esence s vonnými oleji a směsi do aroma lamp, ty nemají s esenciálními oleji nic společného.

Esence je potřeba je uchovávat v temnu a chladu, dobře uzavřené.


aroma difuzér

Oáza vůní

Všichni známe keramické aroma lampičky. Dolů se umístí čajová svíčka, nahoru do mističky voda s vonným olejem. Místnost sice provoní, ale pokud u lampy nesedíte, brzo se voda i s olejem odpaří a zachvíli dýcháte připáleninu.

Moderní ultrazvukové difuzéry jsou bezpečné a provoz ohlídají za vás. Difuzéry pracují na principu ultrazvuku, který "tříští" kapky vody na mlhovinu a rozprašují jej v mlze do prostoru. Mlha je studená, nedochází k přepalování a navíc, nemusíte nic hlídat. Když dojde v zásobníku voda, sám se vypne. Většina modelů má časovač, nastavíte si 1-4 hodiny, nepřetržitý nebo přerušovaný provoz. Difuzéry také slouží jako pěkný doplněk interiéru, mívají barevné LED podsvícení. Můžete si vybrat režim automatického střídání barev duhy, nebo si vyberete svou oblíbenou. S použitím pouze vody (bez olejů), získáte báječný zvlhčovač ovzduší, mlhovina snižuje poletující prachové mikročástice. Použijete-li navíc 100% esenci ( do vody stačí přidat 5-8 kapek), pak získáte báječného pomocníka pro navození potřebné nálady (vánoční skořice), (uklidňující meduňka), repelent (levandulová esence). Přispívá také k desinfekci prostor při nachlazení, podpoře uvolnění dýchacích cest (esence z máty peprné), ke zlepšení astmatu, alergie. Použití je mnoho, každý si najde své oblíbené esence:) Při inhalaci se látky dostávají do těla asi za 15 minut, krví se dostávají do celého těla a efekt trvá až 3 hodiny.

Dávejte si prosím na levné difuzéry z Číny. Mám jednu osobní zkušenost, plast se láme, a dokonce se začal i tavit. A toxiny přece dýchat nechceme. Difuzéry využijete nejen doma, ale v kancelářích, malé modely i v autě. Je to skvělý dárek pro vaše blízké.