.

Masáže

masážeMasáže patří mezi nejstarší léčebné metody v historii. Sloužily ke zmírnění bolesti, nebo k odstranění únavy a povzbuzení. K masážím se používaly nejrůznější prostředky jako větvičky, bahno, olej, písek, masti a výtažky z rostlin, medvědí nebo vlčí loje.


V současnosti existuje několik desítek druhů masáží, každá z nich se liší nejen provedením, ale i intezitou hmatů, dynamikou, masážními prostředky a samozřejmě účinky.


V klidné a snadno dostupné masérně v Ostravě-Mariánských Horách nabízím různé druhy masáží, které Vám pomohou uvolnit nahromaděné napětí a stres, pustit starosti z hlavy a dovolit si nechat o sebe pečovat. Ať už si vyberete dotek nebo zvuk, aromaterapii, dopřejete své mysli i tělu prostor pro zbavení se nežádoucích bolestí a napětí, což umožní tělu regenerovat.


Protože mě záleží na tom, co tělo přijímá i s čím přichází do styku naše pokožka, vaše tělo bude hýčkáno kvalitními za studena lisovanými oleji. Žádný parafín, minerální produkty, masážní emulze ani gely u mne nenajdete. Na Vaše přání namíchám individuální směs éterických olejů pro intenzivnější a specifický účinek.


Voda nebo bylinný čaj (z vlastní zahrádky) k občerstvení pro Vás je samozřejmostí.
Těším se na Vaši návštěvu.

  Přínosy masáží


 • - zrychlení metabolismu
 • - rozšíření cév
 • - přívod kyslíku do tkání
 • - ovlivnění nervové soustavy
 • - harmonizace napětí svalů
 • - povzbuzení žilního návratu
 • - podpora toku lymfy
 • - psychické uvolnění

  Kontraindikace


 • - vydatné jídlo před masáží
 • - horečky, nachlazení
 • - hnisavé onemocnění kůže
 • - krvácivé stavy
 • - infekční onemocnění
 • - onkologická onemocnění

  Po masáži


 • - nepijte alkohol ani kávu, nekuřte
 • - nevykonávejte těžkou práci
 • - odpočívejte
 • - pijte dostatek čisté vody

Masáže a techniky - nově i párové masáže
Massage

Detoxikační

Podpora procesu odvodu toxinů a odpadních látek z těla ven.

aromaterapeutická masáž lymfatická masáž baňkování medová masáž tibetská zvuková masáž zvuková metoda P. Hesse

Zvukové

Pro relaxaci i detoxikaci. Zvuková rezonance prostoupí až k buňkám.

tibetská zvuková masáž zvuková metoda P. Hesse zvuková koupel

Ceník masáží

K dispozici jsou dárkové poukazy, jejichž hodnotu si určíte sami. Dárkem tak může být nejen masáž, ale i éterický olej, parfém, nebo aroma difuzér dle vlastního výběru.

Zakoupením permanentky na 10 nebo 5 masáží ušetříte.

Služby lze uhradit také poukázkami a kartami SODEXO, BENEFIT PLUS, BENEFITY a také z FKSP.

V masérně lze platit hotovostí nebo převodem na účet.

1,5 hodiny
Zvukové masáže

980 Kč.

1-2 hodiny
Aromaterapeutická masáž, Dornova metoda

850 Kč- 1700 Kč.

30-60-90-120 minut
Ostatní masáže

350 Kč- 690 Kč - 1040 Kč - 1380 Kč.

5 x 1 hodina
Permanentka

3300 Kč. Ušetříte 150 Kč.

10 x 1 hodina
Permanentka

6600 Kč. Ušetříte 300 Kč.

různé
Dárkový poukaz

Jeho hodnotu si určíte sami.

Přehled masáží

tibetské mísyTibetská masáž zvukem je metodou léčitele samotného Dalajlamy. Je vhodná pro první seznámení se zvukovými masážemi. Masáž se provádí jednou mísou, která se přikládá na tělo. Harmonizuje tok energie, vyplavuje toxiny z tělesných tkání. Je to silně detoxikační metoda,která očišťuje nejen fyzické, ale i jemněhmotné tělo. Při masáži zůstáváte oblečeni. Tuto metodu jsem převzala od Františka Horvátha.


Kontraindikace: kardiostimulátor, těhotenství, epilepsie, psychická onemocnění.

tibetské mísy

Zvuková metoda Petra Hesse se provádí čtyřmi certifikovanými tibetskými mísami, jenž každá z nich je přesně vylazena ve frekvenčním rozsahu odpovídajícím jednotlivým částem těla. Vysoce uvolňující, zklidňující a detoxikační metoda, kde rezonance působí na tělesné tekutiny a všechny buňky v těle. Cílem je dosáhnout naprostého uvolnění, odstranění veškerého napětí v tkáních a zprůchodnění energetických drah. Při masáži zůstáváte oblečeni.

Jak mísy vypadají a zní, zjistíte ve videu.


Kontraindikace: kardiostimulátor, těhotenství, epilepsie, psychická onemocnění.

aromaterapeutická masáž

Holistická aromaterapeutická masáž je celostní masáž, využívající za studena lisované rostlinné oleje a směs éterických olejů. Éterické oleje při této masáži pronikají pokožkou do těla a současně se inhalují a tím na naši nervovou soustavu, dostávají se do krve, kde zůstávají a tím blahodárně působí až několik hodin po masáži.

Součástí masáže je vstupní pohovor a diagnostika, která určí, jaké éterické oleje budou součástí masážní směsi, aby bylo její působení co nejúčinnější.

Stejně jako u klasické masáže si můžete vybrat, které části těla chcete namasírovat, ale doporučuji vyzkoušet masáž celého těla, včetně obličeje.


Kontraindikace: onkologické onemocnění, alergie, poškození pokožky, ekzémy, vyrážky, otevřená poranění, glaukom, trombóza, krvácivé stavy, hemofilie, infekční onemocnění

lymfatická masážLymfatická masáž odvádí přebytečné tekutiny z tkání, tím normalizuje stav lymfatických cest a znovu obnovuje jejich činnost. Masáž působí kosmeticky (pomáhá proti celulitidě, zlepšuje stav pokožky). Napomáhá k rychlému vstřebání a odeznění otoků jako následků alergické reakce. Nejčastěji se provádí masáž nohou, ale je možné podle potřeby namasírovat jinou část těla, nebo celé tělo včetně obličeje.


Kontraindikace: křečové žíly, záněty žil, otoky způsobené selháním srdce a ledvin, štítná žláza, glaukom, akutní zánětlivé onemocnění, onkologické onemocnění.

Nedoporučuje se při: menstruace (může zesílit krvácení), rizikové těhotenství.

baňkování

Baňkování nebo také baňková masáž je procedura stará více než 5000 let. Provádí se pomocí skleněných baněk, jež jsou naplněny teplem a vzniklým podtlakem se přikládají na tělo. Dochází k zapojení lymfatického systému a aktivnímu čištění. Tělo odvádí z těla toxiny a odpadní látky. Uvolňují se hloboko uložené blokády a stagnace. Po masáži je důležité dodržovat pravidelný pitný režim, aby jste pomohli tělu tyto zplodiny vyloučit. Proceduru je možné provést jak skleněnými baňkami, tak i plastovými (vakuovými).


Kontraindikace: onkologické onemocnění, těhotenství, léky na ředění krve (a 2 měsíce po), krvácivé stavy, hemofilie.

Částečné omezení: akutní stavy (žlučník atd.), vystouplá mateřská znaménka, bradavice, křečové žíly, záněty žil.

medová masáž

Medová masáž je tradiční metoda pocházející z Ruska. Kvalitní luční med přímo od včelaře je na záda nanášen ve třech cyklech. Med je do těla vpravován a vytahován ven a nabaluje na sebe usazené nečistoty. Prostřednictvím reflexních ploch podél páteře pozitivně ovlivňuje vnitřní orgány. Jako u všech detoxikačních procedur se doporučuje pít hodně vody a bylinkových výluhů.


Kontraindikace: onkologické onemocnění, alergie, poškození pokožky, ekzémy, vyrážky, otevření poranění, glaukom, trombóza, krvácivé stavy, hemofilie, infekční onemocnění

klasická masáž

Klasickou masáž lze provést ve dvou variantách.
Klasická masáž relaxační: typ masáže v jemnějším a pomalejším tempu.
Klasická masáž zdravotní: typ masáže, kdy hmaty jsou vedeny více do hloubky a jsou zaměřeny na daná problematická místa podle vašich potřeb.


Můžete si vybrat částečnou masáž (záda, šíje, nohy, ruce, břicho nebo hrudník) nebo celotělovou masáž.


Kontraindikace: onkologické onemocnění, horečnaté onemocnění, hnisavé onemocnění kůže, arterioskleróza, osteoporóza, krvácivé stavy, hemofilie, infekční onemocnění.

Částečné omezení: lokální onemocnění kůže, zánět žlučníku, zánět slepého střeva, žlučníkové kameny, průjmová onemocnění, krvácivé stavy, zvětšená játra, slezina, kýla, zánětlivé otoky kloubů, čerstvé jizvy, křečové žíly, záněty žil.

lymfatická masážBreussova masáž je energetická a jemná masáž podle rakouského léčitele Breusse. Provádí se na zádech s použitím vlastoručně vyrobeného třezalkového oleje (macerátu). Na závěr masáže se znovu nanáší ve větším množství přímo na oblast páteře. Ponechává se jako zábal minimálně 10 minut, po tuto dobu je prováděno energetické ošetření. Doba procedury je 30 minut. Výborná masáž pro uvolnění a relaxaci. Často je používána na závěr Dornovy metody.


Kontraindikace: onkologické a zánětlivé onemocnění. Nedoporučuje se v těhotenství (leh na břiše).

indonéská masáž Bali Bali

Indonéská masáž je příjemnou odpočinkovou procedurou kombinující prvky thajské a reflexní masáže. Ošetřeny jsou nohy, záda a ruce. Po této masáži se budete cítit jako na obláčku.


Kontraindikace: onkologické onemocnění, křečové žíly, záněty žil, glaukom, štítná žláze akutní zánětlivé onemocnění, rizikové těhotenství, silná menstruace, krvácivé stavech, hemofilie otoky způsobené selháváním srdce a ledvin.

těhotenská masáž

Těhotenská masáž uleví od napětí, úzkosti a stresu. Sníží bolest hlavy, šíje a pomůže přetěžovaným zádům. Dokáže odlehčit "těžkým nohám a podpoří lymfu. Celkově zpříjemní těhotenství a pomůže připravit ženu na porod. Masáž je intenzivně relaxační, uvolňující a zlepšuje spánek. Kvalitní olej navíc pěčuje o namáhanou pokožku maminky.


Kontraindikace: rizikové těhotenství, horečnaté stavy, infekce.

zvuková koupel

Zvuková koupel vám umožní hlubokou relaxaci. Použitím různých hudebních nástrojů, jako jsou křišťálové mísy, tibetské mísy, zvonkohry a další, se dostanete do hlubokého stavu uvolnění. Veškerý stres z každodennních starostí a problémů nezůstává jen v našich hlavách, ale usazuje se i v tělesných tkáních. Pokud je toto napětí dlouhodobé, může ovlivnit funkci tělesných orgánů a narušit energetickou rovnováhu. Jemné alikvótní tóny tibestkých mís, prostorový zvuk křišťálových mís a magické zvonkohry Vám dají křídla.


Kontraindikace: kardiostimulátor, psychická onemocnění, epilepsie.

Dornova metoda

Dornova metoda je manuální technika centrace kloubů, která šetrně a ručně navrací klouby zpět do svých pozic. Autorem je němec Dieter Dorn, který byl na základě svých zdravotních problémů nucen intuitivně vypracovat vlastní techniku, jak pomoci lidem s ústřely páteře, bolestmi kloubů a zad. Naučíte se jednoduchá cvičení, která Vám pomohou od bolesti. Na závěr Dornovy metody je prováděna Breussova masáž, spolu se zábalem z třezalkového oleje.


Kontraindikace: osteoporóze, revmatoidní artritidě, artróze 4. stupně, syndromu Caudi, spondylolistéze, spondylolýze, onkologickém onemocnění, rozštěpu páteře, nedovyvinutém obratli, úplném výhřezu meziobratlového disku,

Částěčné omezení: umělý kloub, artróza, Bechtěrevova choroba, roztroušená skleróza, dětská obrna, borelióza, operace páteře výhřezy meziobratlových disků, úrazy a pády, myorelaxační léky, zánět

SM systém

SM systém neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" je založen na dlouholetých zkušenostech s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.


Jedná se o cvičení a pomocné techniky, které pomáhají posílit svalové skupiny, jenž jsou ochablé, uvolnit přetěžované svaly, protáhnout páteř a uvolnit místo mezi obratli utlačovaným ploténkám.

Marcela Sovadinová | +420 776 212 787 | masaze@bazalikum.cz | masérna: Mariánské nám. 480/5, Ostrava